4. ETAP SARISU KONYAALTI-VARSAK RAYLI SİSTEM HATTI

Konforlu ve Hızlı Ulaşımın Yolu Raylı Sistem

Ne Yapacağız ?

Trafik akışını etkilemeden 5.5 kilometresi yerin altından, toplam 18 kilometrelik Antalya Raylı Ulaşım Sistemi’nin, Sarısu-Konyaaltı-Varsak hattını hizmete açacağız.

Ne Fayda Sağlıyor ?

Raylı ulaşım konforlu, güvenli ve hızlı ulaşım sağlayarak insanların tercih sebebi olacak ve özel araç kullanımı azaltılacak. Raylı sistem kullanarak karbon salınımını düşüreceğiz.

5. ETAP KONYAALTI LARA-KUNDU RAYLI SİSTEM HATTI


5. ETAP KONYAALTI LARA-KUNDU RAYLI SİSTEM HATTI

Yerin Altında ve Üstünde Kolay Ulaşım İçin Raylı Sistem

Ne Yapacağız ?

Toplam hat uzunluğu 22 kilometre olacak ve 18 istasyonuyla hizmet verecek olan 5. Etap raylı sistemimizi hayata geçireceğiz. Trafiği aksatmadan 6 km’lik kısmı yerin 30 metre altından yürütülerek proje tamamlanacak.

Ne Fayda Sağlıyor ?

Antalyalı’nın hizmetinde olacak hızlı ve rahat ulaşım sistemi için gereken son adımı atacağız. 5. Etap raylı sistemi ile trafikteki özel araç kullanımı azalacak. Kent içi trafik sıkışıklığı rahatlayacak.

100.YIL YAŞAM ALANI


100.YIL YAŞAM ALANI

Kültür ve Sanat Etkinliklerinin Merkezi

Ne Yapacağız ?

100. Yıl Bulvarı, Antalyaspor ile Falez kavşağı arasındaki taşıt yolunu yerin altına alarak kültür, sanat ve sporla bütünleşen yeni bir yaşam alanı inşa edeceğiz.

Şehir merkezi ile kıyı şeridini birleştiren yol aksı projemiz, kültür ve sanat etkinliklerinin merkezi olacak. Antalya halkına trafikten arınmış bir yaşam alanı kazandıracağız.

ANTALYA SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL HAREKETLİLİK PLANI (SUMP)


ANTALYA SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL HAREKETLİLİK PLANI (SUMP)

Ulaşımda Hareket Temelli Çözüm

Ne Yapacağız ?

İnsan odaklı stratejik ulaşım planlamalarımızla kent içinde insan hareketliliğini önceliklendirerek ulaşımda hem şehrin hem de insanımızın yaşam kalitesini artıracağız.

Ne Fayda Sağlıyoruz?

Kentsel yaşam kalitesinin iyileştirilmesiyle, sağlıklı bir çevreye katkı, yeni dönemde Antalya’mızın yine önceliklerinden biri olacak. Daha iyi kentsel ulaşım planlarının yapılmasıyla, hareket eden bir kent kültürüne ulaşmak ve toplum sağlığında avantaj elde etmek ana faydamız olarak belirlenmiştir.


KONYAALTI-MELTEM ÜNİVERSİTE BAĞLANTI YOLU

Trafik Sorununa Yeni Çözüm Yolları

Ne Yapacağız ?

Yeni açılacak Doğu Batı ulaşım aksıyla trafiği rahatlatacağız. Meltem Bulvarı’ndan 2,5 km. yer altı yoluyla trafiği batıya doğru akıtarak yeni bir arter açacağız.

Ne Fayda Sağlıyoruz?

Kent trafiğindeki artışı alt yapı projelerimizle dengeleyerek kontrol altına alacağız. Trafik yoğunluğunun yaşandığı bölgelerdeki projelerimiz ile halkın şehir içi ulaşımını kolaylaştıracak çözümler sunacağız.


KEPEZ ŞEHİR HASTANESİ RAYLI SİSTEM HATTI

Masadağı’nda Trafik Sorun Olmaktan Çıkacak

Ne Yapacağız ?

Kepez Şehir Hastanesi ile 1. Etap Raylı Sistem arasında 1.5 km’lik yeni bir hat kuracağız. Döşemealtı için planladığımız raylı sistem hatlarının ilk fazını oluşturacağız.

Ne Fayda Sağlıyoruz?

Masadağı bölgesinde şehir hastanesinin yarattığı ulaşım yoğunluğunu çözerek halkın bölgeye erişimini hızlı ve konforlu hale getireceğiz.


BİSİKLET DOSTU ŞEHİR PROJESİ

Antalya’da Bisikletleri Maviliklere Sürüyoruz

Ne Yapacağız ?

Kent ve çevrelerindeki insanların hareketlilik gereksinimlerini karşılayacağız. İnsan odaklı stratejik planlamalarımızla kentsel hareketliliği önceleyen insan, çevre ve kent sağlığını ön plana çıkaran uygulamaları bisiklet yollarıyla da destekleyeceğiz.

Ne Fayda Sağlıyoruz?

İnsan odaklı stratejik planlamalarımızla kentsel hareketlilik sağlayacağız. Dünyada trend olmuş yeni ulaşım araçlarından biri olan bisikleti Antalya’da kent yaşamının bir parçası haline getireceğiz.


KIRSAL BÖLGE YOLLARI

Kırsala Giden Yollar Gıcır Gıcır

Ne Yapacağız ?

Kentimizin kırsal bölgelerine ihtiyaç duyduğumuz yeni yollar açarak mevcut yolların sathi ve sıcak asfalt kaplamalarını yapacak; bakım ve onarım çalışmalarını sürdüreceğiz.

Ne Fayda Sağlıyoruz?

Kırsal bölgede yaşayan ya da kırsal bölgeye gidecek olan vatandaşlarımıza problemsiz bir ulaşım yolu sunacağız.


OTOPARKLAR

Antalya’da Otopark Sorunu Kalmayacak

Şehrimizdeki tüm otoparkların sayısını 2 kat artırıyoruz