FESTİVALLER KENTİ ANTALYA

Festivalleri önemsemeye, Antalya’nın sosyal yaşam kalitesini artırmaya devam ediyoruz.

FESTİVALLER-KENTİ-ANTALYA

Uluslararası Antalya Piyano Festivali

Her yıl heyecanla beklenen, dünyaca ünlü birçok yıldızı kentimizde buluşturan Uluslararası Antalya Piyano Festivalimiz ile Antalyalılara müzik şöleni yaşatıyoruz.

Antalya-Altın-Portakal-Film-Festivali

Antalya Altın Portakal Film Festivali

Her yıl heyecanla beklenen, dünyaca ünlü birçok yıldızı kentimizde buluşturan Uluslararası Antalya Piyano Festivalimiz ile Antalyalılara müzik şöleni yaşatıyoruz.

Antalya Kitap Fuarı

Antalya Kitap Fuarı

Her yıl yüz binlerce kitapsever ile birbirinden değerli yazarlara ev sahipliği yapan Antalya Kitap Fuarı okurlar tarafından büyük ilgi görüyor.

hobifest

Hobifest

TÜRKİYE’NİN ilk ve tek hobi festivali olan HobiFest ile birbirinden farklı hobi kulüplerini buluşturuyor, Antalyalılara keyifli anlar yaşatıyoruz

hobifest

Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali

Yörük kültürünü koruyor ve yaşatıyoruz Uluslararası Yörük Türkmen Festivali ile yörüklerimizi ve yörük derneklerimizi bir arada buluşturuyoruz. Yörük kültürünü gelecek nesillere aktarmaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Uluslararası Gastronomi Festivali’ni Şehrimize Kazandırdık

ANTALYA’MIZA bir festival daha kazandırdık. “Antalya’dan Dünyaya” açtığımız lezzetlerimizi Uluslararası Gastronomi Festivali FOODFEST’te buluşturduk. Dünyaca ünlü şefleri ve ülkemizin önde gelen aşçılarını şehrimizde ağırladık. Söyleşiler, paneller ve atölye çalışmaları gerçekleştirdiğimiz festivalimiz yüz binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

yılbaşı-festivali

Yılbaşı Festivali

YENİ yılı beraber karşılıyor, heyecanını birlikte yaşıyoruz. Yılın son günlerinde düzenlemiş olduğumuz Yılbaşı Festivali; gösterilere, konserlere, atölye pazarlarına ve yeni yıl pazarına ev sahipliği yapıyor, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Abdal-Musa-Anma-Etkinlikleri

Abdal Musa Anma Etkinlikleri

ABDAL Musa’nın sevgisini, hoşgörüsünü, dürüstlüğünü ilke ediniyor; onların öğretisiyle bu topraklarda huzur ve kardeşliği yaşatmaya; adaletin, hakkın ve halkın yanında olmaya devam ediyoruz. Elmalı’da düzenlediğimiz etkinliklerimizle Abdal Musa’yı vatandaşlarımızla birlikte anıyor, tarihine sahip çıkıyoruz.

yeşilçam-festivali-antalya-büyükşehir-belediyesi

Yeşilçam Festivali ile nostalji dolu anlar yaşadık

Yeşilçam Festivali kapsamında 80’li ve 90’lı yılların şarkılarından oluşan DJ Performansı, sihirbaz ve hokkabaz gösterisi, sokak sanatçıları ve Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinin dev maskotları ise büyük ilgi gördü.

Yerleşik Yabancılar ve Turistler için Kültür Sanat Etkinlikleri Düzenliyoruz

Yerleşik Yabancılar ve Turistler için Kültür Sanat Etkinlikleri Düzenliyoruz

KENTİMİZDE yaşayan yerleşik yabancıların kent aidiyeti olgusunu güçlendiriyoruz. Barış, dostluk ve kardeşliğin gelişimine katkı sağlamak amacıyla; “Antalya Barış Festivali”, Kazakistan’ın bağımsızlığının 30. yıl dönümü “Tattimbet Akademi Orkestrası Konseri”, “Türk Dünyası Şaheserleri Konseri” ve STK’ların desteğiyle “Hep Birlikte Yeni Yıla” etkinliklerini düzenledik, düzenlemeye devam ediyoruz.